İçeriğe geç
Av. Abdullah AKŞAHİN

1980 yılında doğmuştur. 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Avukatlık stajı sonrası İstanbul Barosuna kaydolarak serbest Avukat olarak calismistir. Deutscher Anwaltverein üyesi Aksahin, halen Berlin Barosuna kayitli serbest Avukat olarak calismaktadir. Evli ve 4 çocuk babasıdır. Anadil seviyesinde Türkce, temel seviyede Kürtce, Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Ebru KUL

1999 Yılında Almanya’da doğmuştur. Lise eğitimini New York’ta tamamladıktan sonra Maastricht Üniversitesi Hukuk Fakültesi-Avrupa Hukuku bölümünden mezun olmuştur. Şu anda Tilburg Üniversitesi’nde Hukuk ve Teknoloji alanında master eğitimine devam etmektedir. İyi seviyede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir.

Av. Fikret DURAN

1972 Yılında doğmuştur. Lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Avukatlık stajını tamamlamasının ardından İstanbul Barosu’na kaydolarak serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. Avukatlık ve insan hakları alanında faaliyet gösteren derneklerde üye ve yönetici olarak çalışmaları bulunmaktadır. Evli olan Duran, orta seviyede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Av. Hatice Kübra YİĞİT

1993 Yılında doğmuştur. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2015te mezun olmuştur. Avukatlık stajını bitirdikten sonra Konya Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. İnsan hakları alanında ki derneklerde yönetici olarak çalışmaya devam etmektedir. Evli ve bir çocuk sahibidir.

Av. Mehmet Reşat BOZKURT

1982 yılında Van’da doğmuştur. Lise eğitimini 1999 yilinda Van Özel Serhat Kolejinde tamamlamis ve 2005 yilinda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yaklasik 10 yil boyunca Van Barosuna bagli serbest Avukat olarak calismistir. Van Barosu yönetim kurulu, Van Valiligi Insan Haklari Kurulu ve cesitli sivil toplum örgütlerinde görev yapmistir. Halen Münih Barosuna kayitli serbest Avukat olarak calismaktadir. Evli ve 3 kız babasidir. Anadil seviyesinde Türkce ve Kürtce, Akademik seviyede Almanca ve temel seviyede Ingilizce bilmektedir.

Av. Nuri EMER

1990 Yılında doğmuştur. Sosyal Bilimler Lisesi’nden sonra Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup, sırasıyla Konya ve Aydın barolarına kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmıştır.

Av. Salih AKINCI

1974 yılında Burdur’da doğmuştur. İlk ve orta eğitimini Burdur, Lise eğitimini Bursa’da tamamlamış ve 1998 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 3 yıl Ankara ve 13 yıl Antalya Barosuna bağlı serbest Avukat olarak çalışmıştır. Antalya Barosu staj kurulu ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yapmış ve seminerler ve dersler vermiş, ayrıca Antalya Belediyesi bünyesinde Aile Hukuku alanında ücretsiz danışmanlık hizmetleri vermiştir. Halen Almanya’da hukuk alanında danışmanlık hizmetleri vermektedir. Almanca ve temel seviyede İngilizce bilmektedir.