İçeriğe geç

Av. Melek Sarı

Dünya Kadınlar Günü'nde kadına şiddete hayır demesi örgüt üyeliğine delil gösterildi. Cezaevinde hayata gözlerini yumdu. (devamını oku...)

Av. Ebru Timtik

Avukat ölse, mezarında hak arar! Herkes için adil yargılama talep etmiş, bu uğurda savaşmıştı. Cezaevinde bir hayat daha soldu. (devamını oku...)

Av. Mustafa Özben

Herkesin gözü önünde darp edilerek kaçırıldı. İşkence altında 92 gün kaldı ve 20 kilo verdi.(devamını oku...)

Av. Turan Canpolat

Hukuksuz aramayı tutanak altına aldı, aynı gün gözaltına alındı ve 27 Ocak 2016'dan beri tutsak ve hala soğuk hücresinde özgür günleri bekliyor (devamını oku...)

Av. Selçuk Kozağaçlı

Soma'da madencilerin yanındaydı. Gezi ve Suruç davalarında mağdurların hakları için mücadele etti. 2017'den beri çeşitli bahanelerle özgürlüğü gasp edilmektedir. (devamını oku...)

Av. Abidin Gürsoy

Sadece siyasi saiklerle hep hedefteydi. Önce 2015'te belirsiz bir örgüt suçlamasıyla tutuklandı.Bir delil bulunamayınca bırakıldı ama 15 Temmuz bahane edilerek tekrar hedefe kondu. 27 yıl hapse mahkum edildi. (devamını oku...)

Av. Mücahit Karabulut

Özgürlüğü için hayatını tehlikeye atarak tehlikeli bir yolculuğa çıkmak zorunda kaldı. Sadece kendisi değil, ailesi de daha sonra aynı yollardan geçmek zorunda kalacaktı. (devamını oku…)